Tegevusi suviseks koolivaheajaks
Eesti Ajaloomuuseum pakub erinevaid lõbusaid ja harivaid tegevusi, millega sisustada suvist koolivaheaega!

Ootame lapsi ja nende vanemaid vanalinnas asuvatesse Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Suurgildi ning Maarjamäele avastama Maarjamäe lossi ja Filmimuuseumi.

Põnevaid ettevõtmisi vanalinnas: 

·         Mehaaniliste pillide demo (ehk demonstratsioon). Kas Sa tead, kuidas mehaanilised instrumendid töötavad? Tule Teatri- ja Muusikamuuseumisse, kus piilume üheskoos mehaaniliste instrumentidesse, uurides välja nende töötamise saladused.

·         Loheretk. Kas oled näinud keskaegset timukamõõka? Mis oli "magus auk"? Kes on muumia? Suurgildi hoones saab koos lohe Gilbertiga selle maja mineviku ja keskaegsete saladuste jälile. 

·        Teatri- ja Muusikamuuseumi õppeklass ja Suurgildi eksperimentaarium, kus on võimalik meisterdada endale toredaid asju ja joonistada,  ootavad teid koolivaheaegadel kella kümnest hommikul õhtul kuueni 14. juuni – 29. augustil.

Toredaid tegevusi Maarjamäe lossis ja Filmimuuseumis

·         Sinise Lõvi rada. Kuidas elasid eesti inimesed 25, 50 või isegi 100 aastat tagasi? Mis oli nende kodudes ja kuidas nad oma aega veetsid? Uudista Maarjamäe lossi ja avasta Eesti ajalugu koos Sinise Lõviga!

·         Kutsu-Juku filmiseiklus. Kuidas sünnib filmimaagia? Osale filmiseikluses ja avasta koos Kutsu-Jukuga meie põnevat filmimaailma!

·        Laste Vabariigi ja Kutsu-Juku õppeklassid, kus on võimalik meisterdada endale toredaid asju ja joonistada, ootavad teid koolivaheaegadel kella kümnest hommikul õhtul kuueni 14. juunist – 29. augustini.


Sinise Lõvi rada, Kutsu-Juku filmiseiklus, mehaaniliste pillide demo ja Loheretk on juhendamisega tegevused, mis sobivad lastele vanuses 6 - 12 ja kestavad umbes 45 min. Osalemine muuseumipiletiga. Juhendamisega tegevused toimuvad eesti ja vene keeles. Ootame lapsi ja nende vanemaid koos osalema!

Toimumisajad: neljapäeviti ja reedeti, kell 13.00 ja 14.00 - alates suvisest koolivaheajast. 

Mehaaniliste pillide demo ja Loheretk Vanalinnas -   1. juuli, 8. juuli, 15. juuli, 22. juuli, 29. juuli, 5. august, 12. august, 20. august, 26. august  

Kell 13.00 eesti keeles ja kell 14.00 vene keeles

Sinise Lõvi rada ja Kutsu-Juku filmiseiklus Maarjamäel - 18. juuni, 2. juuli, 9. juuli, 16. juuli, 23. juuli, 30. juuli, 6. august, 13. august, 19. august

Kell 13.00 eesti keeles ja kell 14.00 vene keeles