Majade lahtiolekuajad
Eesti Ajaloomuuseumi hooned ja näitused on avatud T - P kl 10:00 kuni 18:00.


Riigipühad
 • Kõik muuseumid on suletud 1. jaanuaril, 2. aprillil, 4. aprillil, 1. mail, 23.-24. juunil, 24.-26. detsembril.
 • Muuseumid on avatud riigipühadel 24. veebruaril, 23. mail ja 20. augustil 
 • Avatud kell 10.00-15.00 22. juunil. 23. detsembril, 31. detsembril. 
1-eurose piletiga külastuspäevad
 • Märtsi, juuni, septembri ja detsembri viimane pühapäev
Tasuta külastuspäevad
 • Eesti Ajaloomuuseumi sünnipäev, 19. veebruar
 • Rahvusvaheline muuseumipäev, 18. mai
Suurgildi hoone, Maarjamäe loss, Filmimuuseum ning Teatri- ja muusikamuuseum on avatud: 
1. oktoober - 30. aprill: kolmapäevast pühapäevani kell 10.00–18.00.
2. mai - 30. september: teisipäevast pühapäevani kell 10.00-18.00.

Soovist kasutada Maarjamäe õueala 10+ osalejaga ürituste korraldamiseks palume kindlasti informeerida muuseumi vähemalt 5 tööpäeva enne ürituse toimumist e-posti aadressil: tellimus@ajaloomuuseum.ee. Sõltuvalt ürituse iseloomust on muuseumil õigus küsida õueala kasutamise eest renditasu.


Maarjamäe lossis asuva restorani Riviera Palais brasserie avamisajad leiad SIIT.

NB! COVID-19
 • Muuseumide siseruumides kanname kaitsemaski.

  Kaitsemaski kandmise või nina ja suu katmise kohustus kehtib avalikes siseruumides. Erandiks on alla 12-aastastele lapsed või isikud, kellele maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.
 • Järgime 2+2 reeglit.

  Kõikjal avalikus siseruumis tuleb järgida 2+2 reeglit, mis tähendab, et koos saavad liikuda kuni kaks inimest, kes peavad teistest inimestest hoidma kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti koos liikuvale perekonnale või ka siis, kui seda pole võimalik mõistlikult tagada.
   
 • Alates 17. maist tohivad külastajad viibida muuseumite ja näitusasutuste välialadel (s.h loomaaias) arvestades ala 50-protsendilise täitumuse nõudega. Uksed tuleb sulgeda kell 22.

  Alates 17. maist on välitingimustes lubatud viibida avalikel üritustel ja koosolekutel ning meelelahutuskohtades kuni 25-inimeselises rühmas. Üritused peavad lõppema hiljemalt kell 22. Välitingimustes osavõtjate koguarvuks kehtestatakse 250 inimest. 

  Alates 24. maist on lubatud viibida siseruumides muuseumites ja näitustel, samuti istekohaga üritustel nagu teatris, kinos, konverentsil, aga ka jumalateenistustel või muudel avalikel usutalitustel juhul, kui ruumitäitumus ei ületa 50 protsenti. Kindlaksmääratud istekohtadega ruumides seatakse osavõtjate piirarvuks 200 inimest, kelle hulka ei arvestata esinejaid ja ürituse läbiviimisega seotud inimesi, kes külastajatega vahetult kokku ei puutu. Muuseumites ja näitusasutustes arvestatakse piirarvu koos ruumitäitumusega ühe saali kohta. Üritus peab lõppema hiljemalt kell 22. 

  Siseruumides liikumisel tuleb arvestada 2+2 reeglit, kanda maski, kohapeal tuleb kasutada desinfitseerimivahendeid ning täita juhiseid koroonaviiruse leviku vältimiseks.